Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nierówne obroty silnika, gaśniecie - POMOCY

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nierówne obroty silnika, gaśniecie - POMOCY

    Do tej pory jeździłem na Shell 5W/40. Wymiana co 15 tyś. Spalanie na jałowym 0,5-0,6 częściej jednak 0,6. Zmieniłem na Castrol 5W/30 LL Edge. Spalanie na jałowym 0,5-0,6 częściej 0,5. Widać, że jest rzadszy. Mam jednak takie subiektywne wrażenie, że silnik bardziej drży, tzn jak trzymam rękę na kierownicy to mam wrażenie, że są wyczuwalne cały czas delikatne drganie a przedtem było to sporadycznie. Sam już nie wiem czy nie jest to po prostu moje subiektywne jakieś wymyślenie. Czy ktoś ma podobnie albo można wytłumaczyć to u mnie jakoś racjonalnie?

  • #2
    Nierówne obroty silnika, gaśniecie - POMOCY

    Hejka

    Mam problem z silnikiem(1,6 AKL). Jak zatrzymuje się na światłach i wrzucam bieg jałowy obroty zaczynają szaleć (na gazie i benzynie) bardzo często samochód gaśnie, później jest problem z odpaleniem samochodu. Przeglądałem inne podobne wątki ale nie natknąłem się na gaśniecie auta i problem z ponownym uruchomieniem. Panowie potrzebuje Waszej POMOCY!!! Z góry dzięki.

    Komentarz


    • #3
      przydało by sie sprawdzic przynajmniej błedy vag-iem
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz


      • #4
        Nie pokazuje żadnych błędów

        Komentarz


        • #5
          czyszczenie przepustnicy + nastawy, świece, filtr powietrza, sprawdziłeś ?
          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

          Komentarz


          • #6
            a może najzwyklejsze wyregulowanie silnika wystarczy za 30 plnów

            Po drugie sprawdziłbym filtr powietrza, paliwa, gazu...podejrzewam właśnie filtry
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Jeśli dzieje to szczególnie w deszczowe/mokre dni, to poleciłbym sprawdzić czy cewka nie ma przebicia na obudowie. Wystarczy najmniejsze pęknięcie jej izolacji, żeby spowodować podobne do Twoich objawy.
              Octavia 1.6 AEE + LPG
              Uniden 520xl + Lemm AT-1200 na uchwycie

              Komentarz


              • #8
                Filtry (wszystkie) były wymieniane w maju, a resztę będę sprawdzać w tygodniu. Mam nadzieję że się uda . Dzięki

                Komentarz


                • #9
                  Sulin85, od maja minęło już kilka miesięcy. Złe paliwo i filtr może być znowu do wymiany
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam. Mam w Swojej Occi podobne objawy. Dodatkowo u mnie pojawilo sie klekotanie jakby byl pompowtrysiwacz w aucie. Po przejechaniu ok 3 km objawy jak by zmalaly ale obroty dalej falowaly, z tym ze silnik juz nie gasl. Macie moze jakies rady co moglo sie stac?
                    FADO

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X